• |
ide | kryesore

VIDEO/ Publikohen pamjet e vrasjes se Ergys Dashit në Ekuador

Arkiva, Lajme, Të fundit

Janë publikuar pamjet e ekzekutimit të shqiptarit Ergys Dashi në Ekuador.

34-vjeçari ka qenë i ulur me 2 të tjerë në tavolinë kur një person me një tufë lulesh në dorë afrohet dhe hap zjarr ndaj tij.


Dashi rezulton se është nga qyteti i Durrësit, por banues në Tiranë.

Ai kishte disa kohë që jetonte përkohësisht në Guajakil të Ekuadorit, ndërsa dyshohet se aktiviteti i tij në këtë shtet, ka qenë trafiku i lëndëve narkotike. ©LAPSI.al

3 Comments

  1. Vrases profesionist. Me nje te qelluar e neutralizoi dhe nuk qelloi mbi te tjere. Ka shume mundesi shqipetaret qe ekzekutohen ne ameriken latine apo edhe ata qe lajne hesapet ne shqiperi te jene te perfshire ne kurrthin e karteleve dhe mafjes serbe. Ballkani i hapur i soros do e kthej shqiperine ne bazen kriminale te mafjes shteterore serbe. Kriminalistet e prokuroret te hetojne se çjane keto lidhje dhe deri ku shkojne, sepse kokat e trafikut te kokaines nuk jane shqipetare siç pretendohet nga mediat ketu. Shqipetaret shpesh bejne ushtarin dhe mercenarin prandaj dhe perfundimi eshte ky qe shofim ne video.

  2. Ja ku i keni rezultatet e politikës se Rilindjes dhe klaneve të drogës.
    E bekoi me Saimir Tahirin, i ftoi në atdhe që të punonin të “qetë” çunat e jo nëpër rrugët e Evropës me policinë ndër këmbë.
    U mësoi se nga lidhet gamori, dhe ata s’dalin dot më…sot s’ju mjafton më Bari….por dune mbretin e bardhë.
    Sot dy vrasje shqiptaresh nëpër botë per mafje…. Ekuador dhe Bruksel.
    Mjerë ky atdhe për këto këlysh qe na qeverisin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu