• |
ide | kryesore

VIDEO/ Publikohen pamjet e vrasjes se Ergys Dashit në Ekuador

Arkiva, Lajme, Të fundit

Janë publikuar pamjet e ekzekutimit të shqiptarit Ergys Dashi në Ekuador.

34-vjeçari ka qenë i ulur me 2 të tjerë në tavolinë kur një person me një tufë lulesh në dorë afrohet dhe hap zjarr ndaj tij.


Dashi rezulton se është nga qyteti i Durrësit, por banues në Tiranë.

Ai kishte disa kohë që jetonte përkohësisht në Guajakil të Ekuadorit, ndërsa dyshohet se aktiviteti i tij në këtë shtet, ka qenë trafiku i lëndëve narkotike. ©LAPSI.al

3 Comments

  1. Vrases profesionist. Me nje te qelluar e neutralizoi dhe nuk qelloi mbi te tjere. Ka shume mundesi shqipetaret qe ekzekutohen ne ameriken latine apo edhe ata qe lajne hesapet ne shqiperi te jene te perfshire ne kurrthin e karteleve dhe mafjes serbe. Ballkani i hapur i soros do e kthej shqiperine ne bazen kriminale te mafjes shteterore serbe. Kriminalistet e prokuroret te hetojne se çjane keto lidhje dhe deri ku shkojne, sepse kokat e trafikut te kokaines nuk jane shqipetare siç pretendohet nga mediat ketu. Shqipetaret shpesh bejne ushtarin dhe mercenarin prandaj dhe perfundimi eshte ky qe shofim ne video.

  2. Ja ku i keni rezultatet e politikës se Rilindjes dhe klaneve të drogës.
    E bekoi me Saimir Tahirin, i ftoi në atdhe që të punonin të “qetë” çunat e jo nëpër rrugët e Evropës me policinë ndër këmbë.
    U mësoi se nga lidhet gamori, dhe ata s’dalin dot më…sot s’ju mjafton më Bari….por dune mbretin e bardhë.
    Sot dy vrasje shqiptaresh nëpër botë per mafje…. Ekuador dhe Bruksel.
    Mjerë ky atdhe për këto këlysh qe na qeverisin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.