• |
ide | kryesore

Vijon acari/ Deri të martën termometri zbret në minus 17 gradë celsius

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dita e martë do të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të martën do të kapin kulmin.

Pritet që termometri të shënojë minus -17 gradë Celsius në zonat verilindore e juglindore, ndërsa në Tiranë temperaturat do të shkojnë deri në -5 gradë Celsius.


Dita e premte do të jetë ajo që do të sjellë një ‘zbutje’ të motit, por shtim të vranësirave e shirave. Temperaturat më pas, pritet të rriten gradualisht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu