• |
ide | kryesore

Audio- përgjimi skandaloz, PD: Kjo është mënyra kriminale se si vepron Rilindja e Ramës dhe Veliajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka reaguar përmes një deklarate pas publikimit të audio-përgjimit skandaloz të Erion Veliajt, i cili shantazhon dhe kërcënon në emër të SPAK dhe pushtetit të Rilindjes anëtarët e shoqatës rajonale të futbollit Tirana. Hedhja në sulm e Veliajt bëhet në funksion të garës për kreun e FSHF, që do të zhvillohet në muajin mars. Më poshtë deklarata e plotë e PD.

Sot, një pjesë e mediave bënë publik presionin e Erion Veliaj ndaj mësuesve dhe futbollistëve që janë në Shoqatën Tirana ku me një fjalor të denjë për një ordiner dhe me banalitetin që karakterizon tërësisht atë si individ ai shpërfaqi fytyrën e vërtetë që fshihet pas maskës prej aktori që vesh sa herë del në publik.


Ajo është fytyra e vërtetë e Erion Veliaj, e kushdo që I ka dalë kundër e ka provuar.

Në atë material audio që dëgjohet nga të gjithë njeriu më i korruptuar në kryeqytet, Erion Veliaj, përdor fyerjet dhe shantazhet e ulëta karshi figurave të ndritura dhe me peshë të sportit dhe qytetit të Tiranës.

Është tronditëse ndërsa dëgjon se si një kryetar bashkie kërcënon me forcën e SPAK, a thua se kjo është një nga drejtoritë që ai manaxhon. E gjithë arsyeja e sulmeve të tij të ulëta dhe padyshim kriminale bëhet e qartë nga vetë ai. Shqetësimi i Rilindjes është se ende nuk kanë mundur të zaptojnë FSHF dhe për këtë ai do të përdorë çdo mjet të paligjshëm për ta zaptuar.

Kjo është mënyra kriminale se si vepron Rilindja e Edi Ramës dhe Erion Veliajt, mënyra e shëmtuar se si shantazhojnë jo vetëm në zgjedhjet për FSHF por edhe në zgjedhjet e qendrore dhe lokale. E gjithë mendja e tyre është si ajo e sovjetëve të dikurshëm, pra kërkojnë që të marrin çdo pushtet në duart e tyre.

Larg duart nga futbolli sepse ai është sporti i qytetarëve dhe Veliaj në fakt është përfaqësuesi i Ndraghetës sikundër dhe PS!

I ftoj anëtarët e shoqatës Tirona që të distancohen nga një njeri i lidhur me Ndraghetën dhe po aq dhe me mafien e plehrave pasi njerëz si ai e bëjnë pis këdo që i qëndron afër.

Veliaj dhe kushdo tjetër ta harrojnë që ne si qytetarë dhe si politikanë do ta falim atë dhe sërën e tij për këto sjellje të ulëta dhe të ndyra karshi Tiranës dhe figurave të nderuara të saj.

5 Comments

  1. Ja kanë marrë dorën keta te gjysempd
    Shuajnë veliajn që është më vërtetë për tu sharë, por e bëjnë për llogari të ramës.

  2. Për kë PD e keni fjalën lapsi?! Për atë që është shkarkuar dhe ilegjitim?!

    Nuk lahet m* me sh* o grupi!

    1. Pyet kunatin çfar i afron olsi rama , se takohet 2 her ne jav me olsin cufj basholl si genjen dot demokratet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu