• |
ide | kryesore

Kosova shtrëngon masat anti-Covid në kufi, protestë në pikën kufitare të Morinës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Protestë në pikën kufitare të Morinës pak ditë pasi Kosova mori vendimin për shtrëngimin e masave për shkak të rritjes së ndjeshme të shifrave të COVID-19.

Qytetarë të shumtë në të dyja anët e kufirit apo dhe ata që për arsye pune duhet të shkojnë në Kosovë kanë protestuar sot duke kërkuar heqjen e vendimin për të kaluar vetëm me 2 ose 3 doza të vaksinës kundër COVID dhe tampon negativ.


5 Comments

 1. Ky Albini na doli kokra e shkerdhates. Ky gjasme donte te hiqte kufijte, por po praktikisht po i mbyll fare ato, duke e izoluar Kosoven nga Shqiperia, njeri pler.

  1. O Asshole,. eshte mase e perkohshme dhe per te gjithe.Edhe per vete njerezit ne Kosove, apo nga Kosova qe jetojne ne Kosove. Mesohunoi qe nje ligj dhe nje rregull vendoset per te gjithe dhe jo per perjashtime.

   1. O Asshole,. eshte mase e perkohshme dhe per te gjithe.Edhe per vete njerezit ne Kosove, apo nga Kosova qe jetojne ne Europe. Mesohunoi qe nje ligj dhe nje rregull vendoset per te gjithe dhe nuk behen perjashtime, apo te bllokohet rruga qe meqe qeveria e Kosoves ka vendos nje takse, mos ti leme njerezit nga Kosova te vijne ketej. Duhet te veproje rregulli i ligjit dhe jo rregulli i rruges dhe imponimit

   2. Ti me duket paske ngaterruar karin me dollarin.Kosovaret futen ne shqiperi pa vaksinimin me 3 doza,kurse te Shqiperise nuk hyjne dot ne Kosove.Sa per te perkohshmen qe thua ti ,njerezit punojne, kan biznese, kan halle familjare, e kan te nevojshme qe te shkojne ne Kosove cdo dite ose cdo jave, dhe jo mbas 3 muajsh.

    1. Ore a jeni ap beni sikur jeni? Kosovaret futen ne Shqiperi pa vaksninim sepse nuk ka nje rregull nga Shqiperia qe duhet te kene 3 vaksina per tu futur ne shqiperi, ne momentin qe qeveria shqiptare vendo s nje rregull te tille, pa asnje dyshim qe ai rregull te prek edhe kosovaret, dhe te jesh i sigurte qe kosovaret as sdo ankohen dhe aq me etpeer te bllokojne rrugen qe te bllokojne njerezit nga shqiperia te futen ne Kosove. Rregulli duhet te jete i njejte dhe pa perjashtime. Edhe une jam kunder kesaj mase ,por jo me kete forme qe te bllokohet rruga dhe te mos lihen makinat te hyjne ketej, se ska ca i ben gomarit i bie samarit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu