• |
ide | kryesore

Kushi: Shkollat i mbyllëm prej ngrirjes së depozitave, 1600 nxënës rezultojnë me COVID-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka folur sot për vendimin për mbylljen e shkollave për tre ditë me arsyetimin e uljes së temperaturave në vend. Kushi ka mohuar se ka problem me ngrohjen nëpër shkolla. Ajo deklaroi se mbyllja ka ardhur për shkak të ngrirjes së depozitave të ujit si dhe rrugës që duhet të përshkojnë fëmijët.

“Shkollat i mbyllem se ngrinë depozitat dhe ishte problem rruga e fëmijëve për në shkollë. Pak shkolla kanë problem ngrohjen nëvend”, ka thënë Kushi.


Sa i përket infektimeve nga COVID-19 në arsim, ajo tha se janë 1100 mësues dhe 1600 nxënës me Covid-19.

1 Comment

  1. Depozitat ngrine ae para 4 ditesh, kur temperaturat ishin ne vlera pozitive apo ministrja parashikoi qe do ngrinin tani.
    Nuk e kuptoj perse ngrijne vetem depozitat e shkollave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu