• |
ide | kryesore

Presidenti i ri/ Rama:T’i kthejmë asaj zyre një njeri normal

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar edhe sot Presidentin e Republikës Ilir Meta, ku u shpreh se pas shumë dekretimeve në shkelje të Kushtetutës, ai vendosi të dekretojë 6 marsin si ditën e zgjedhjeve të pjesshme lokale. Rama është ndalur edhe një herë tek shkarkimi Metës, duke thënë se në muajin Prill do të zgjidhet emri për presidentin e ri të Republikës së Shqipërisë. Ndër të tjera ai u shpreh se duhet t’i japim Shqipërisë një president normal. Ai tha se në muaji prill do të bëhet zgjedhja e presidentit nga krupi parlamentar i PS.

Një kryetar dhe kryetare shteti që t’i kthejë normalitetin njerëzor moral e institucional zyrës së Presidentit të Republikës. Nuk do bjerë nga qielli, me siguri do gjendet mes nesh këtu në territorin e Republikës se Shqipërisë apo në territorin shpirtëror të kombit tonë se mund të jetë edhe jashtë Republikës së Shqipërisë por e kemi detyrim t’i japim asaj zyre mundësinë që për 5 vitet e ardhshme të ketë një njeri normal”,-tha Rama.


12 Comments

  1. Po pra,. Pse mos ti ktheme dhe kryeministrise nje njeri jo-psikopat? qe nga 1998 ne pushtet,pra 24 vite deri tani dhe po pretendon edhe 7 vite te tjera. Ka mabruar koha e Sales,Metes dhe sidomos ketij psikopatit Rama

 1. Na mungon nje
  prrsident ti mbush hundet me te bardh e te kuqe se njerze normal jan non grada robet kina ti rregulloft o psikopat

 2. Ka elementë të anormalitetit edhe tek Meta e të tjerë politikanë, ama kampioni absolut i anormalitetit ndërmjet politikanëve shqiptarë, është vetëm njeri e ky është piktori dymetrosh karagjoz.
  E ka pranuar edhe vetë ai tërthorazi publikisht kur thotë se unë nuk jam më i miri por si unë nuk ësjtë askush

 3. Ka elementë të anormalitetit edhe tek Meta e të tjerë politikanë, ama kampioni absolut i anormalitetit ndërmjet politikanëve shqiptarë, është vetëm njeri e ky është piktori dymetrosh karagjoz.
  E ka pranuar edhe vetë ai tërthorazi publikisht kur thotë se unë nuk jam më i miri por si unë nuk është askush

 4. Presidentin e republikes e ke kepur gia , te ka ngel dhe presidenti i FSHF-se o pallosh normal . Normaliteti tek ju vemjet e ridhjerjes eshte fjale e huaj o pallosh . Dhe per te kapur presidentin e FSHF-se i ke ndersyer me te pakorruptuarin LejFen . Shan kurva kurven per imoralitet i thone kesaj pune .

 5. Rama:T’i kthejmë asaj zyre një njeri normal …………………… hahahhahhahaaaaaahiiiiiiiiiiiiii

  Pse te duket vetja normal ty o 2 metrosh?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.