• |
ide | kryesore

Sekuestrohen mbi 86 kg marijuanë në kufi me Greqinë, arrestohen dy persona

Lajme, Të fundit

Sekuestrohen mbi 86 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është zhvilluar nga policia greke në Kozani, ku është ndaluar një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër dhe janë gjetur dhe sekuestruar 3 çanta që përmbanin 80 pako me 86 kg 500 gram marijuanë. Në pranga ka përfunduar drejtuesi i mjetit, shtetas shqiptar 32 vjeç.


Nga policia greke është ndaluar edhe një mjet i dytë në Kozani, i cili shërbente për kontrollin e rrugës. Në pranga ka përfunduar drejtuesi shqiptar 39 vjeç. Veç drogës dhe dy mjeteve, janë sekuestruar gjatë operacionit edhe 1 celular, 1 karte SIM dhe 120 euro.


Prej fillimit të vitit, policia greke ka sekuestruar në zonat kufitare rreth 412 kg marijuanë që vinin nga Shqipëria.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.