• |
ide | kryesore

Sulmohet selia e BE-së në Bruksel, protesta kundër masave ndaj Covid-19

-Instant, Lajme, Planet

Brukseli u përfshi nga protesta të dhunshme kundër vaksinimit dhe kufizimeve për Covid-19. Policia përdori ujë e gaz lotsjellës për të shpërndarë protestat ditën e djeshme.

Zyrat e Bashkimi Evropian në Bruksel u sulmuan nga protestuesit të cilët shkaktuan dëme. Në protestë ishin mijëra njerëz, ku një pjesë kishin ardhur nga Franca, Gjermania dhe vende të tjera.


Në Bruksel, demonstruesit brohorisnin “Liri!”. Autoritetet thanë se rreth 50 mijë vetë morën pjesë në këtë protestë dhe se pati edhe persona të arrestuar nga policia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu