• |
ide | kryesore

Moti i keq/ Pezullohen fluturimet në Aeroportin e Stambollit (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Planet

Akulli, dëbora dhe temperaturat e forta kanë mbyllur për 2 ditë aeroportin e Stambolli. Sipas mediave të huaja, reshjet e dëborës filluan në fund të javës së kaluar dhe u rritën ditën e fundit në qytetin me 16 mln banorë.

Pamjet nga aeroporti, ndër më i madhi në botë, treguan pista të mbuluara me shtresë të trashë bore derisa aeroplanët dhe automjetet mezi duken. Interesante është fakti që dëborë është shënuar edhe në qytetin turistik të Antalia-s, për herë të parë kjo në 29 vite.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu