• |
ide | kryesore

Një ditë pas tritolit, Veliaj sulmon sërish Armand Dukën: Ka marrë peng ëndërrat e fëmijëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se Armand Duka është kundërshtari i tij e jo armiku.


Duke iu referuar ngjarjes së rëndë të ndodhur një ditë më parë ku kreut të federatës shqiptare iu vendos tritol në banesë, Veliaj tha, se policia dhe prokuroria të hetojë e autorët të vendosen përpara drejtësisë.


“Së pari duhet ti ndajmë gjërat. Armand Duka është kundërshtari im, sepse ka marrë peng ëndrrat e mijëra fëmijëve të vegjël dhe kursimet e mijëra familjeve që duan t’i çojnë fëmijët në sport. Ai nuk është armiku im. Unë dua të zhbllokohet pengmarrja.

Ai është kundërshtari im dhe jo armiku im. I kam bërë thirrje prokurorisë, policisë, pashë pamjet, kjo është punë e ekspertëve. Askush nuk duhet të kalojë situata të tilla. Të dy jemi shqiptarë, e kemi bindje të ndryshme. Unë kam bindje për të hapur sportin ai për ta mbyllur. Në fund të ditës këto bindje të ndryshme s’na bëjnë armiq, por kundërshtarë. Unë i uroj jetë dhe shëndet dhe policia duhet përgëzuar që kishte bërë publike pamjet”, tha Veliaj në një prononcim të dhënë për edicionin informativ të lajmeve në “News 24”.

Lexo më tej: Fytyra tjetër e Erion Veliajt/ Gjuha e rrugaçit që shantazhon me SPAK kapjen e futbollit 

Kryebashikau u ndal më tej edhe te audiopërgjimi i publikuar nga FSHF, ku ai shfaqej duke biseduar me kryetarët e shoqatave të Tiranës. Veliaj tha se i kërkon ndjesë atyre që janë ndjerë të ofenduar për fjalorin e tij, por shtoi se ashtu flitet në një veshtore plot me burra. Më tej, Veliaj tha se është pro një futbolli të hapur dhe kjo arrihet sipas tij duke larguar Dukën nga drejtimi i FSHF.

“Asnjë njeri nuk është perfekt. E folura në një grup burrash kur je i zhveshur me tuta në dhomë zhveshjesh dhe kur je në fushë futbolli nuk është skandal i madh. Kush është ndjerë i ofenduar dhe s’ka idenë se si bëhet muhabet çunash kërkoj ndjesë. Të gjitha argumentet qëndrojnë. Ai është i vetmi ishull që nuk kontrollohet nga askush. Ju si media keni AMA-n. Unë kam bërë beteja të tjera plot, kam bërë edhe betejë për votën e emigrantëve. Nuk është kurrë vonë për të bërë gjënë e duhur dhe të drejtë. Qytetarët duhet të ndihen keq që një fushë është pjesë e një paligjshmërie totale. Fëmijët janë pjesë e një bande të vendosur në Shijak.

Ne dje kemi pasur një takim me 25 shoqata nga 40. 25 drejtuesit e fushatave që janë njerëzit që janë regjistruar në shoqatë u ndien të fyer se panë njerëz të tjerë për të votuar mandatin e gjashtë. Kjo është betejë pa afat. Edhe nëse kjo zgjat 3 vite unë do bëj detyrën time si qytetar i angazhuar. Ne kemi bërë 1 sondazh dhe 90% e qytetarëve ishte pro që FSHF po abuzon. Kush e ndjen që ka nevojë për Fair Player në futboll duhet të bëjë pjesën e vet. Ky realitet duhet ndryshuar. Fakti që në Tiranë 25 nga 40 shoqatat kanë çuar këtë problem në prokurori tregon shumë. Në finale fiton drejtësia, transparenca. Kjo bashki vjen me transparencë për punët që bën këtë duhet të bëjë deh FSHF, nëse nuk e bën duhet të largohet”, tha Veliaj.

16 Comments

 1. Jo se duka esht i paster..po ti mer pleh ke mar peng e ke shkatarru endrrat e nje qyteti te madh e te vogel. U kujtove tani per endrrat e femijeve mer maskara..sa me larg femijeve ky pervers i ndyre bole ndryshkur qe ska takat as per ate qe mba ne shpi

 2. Rraseni ne burg kete shkerdhaturine te Rilindjes, kete fytyre mut. Ktit qe ja shkerdhenin grun shoket e Mjaftit. Nuk e kuptoj ca pret prokuroria te veproje?

 3. Justifikohet se ishte e folur cunash ne fushe. Por regjistrimi nuk u be ne ndonje fushe, as ne ndonje dhome zhveshjeje. U be ne nje mbledhje (ku ky kishte thirrur dhe noter). Pra eshte duke genjyer.
  Thote se flet ne emer te femijeve. Por ky e ka humbur nje gjyq per perdorim te paautorizuar te femijeve. Kush ia dha ketij te drejten te flase ne emer te femijeve? Ky flet vetem ne emer te zgjedhesve te vet. Te cilet jane te gjithe te moshes mbi 18 vjec. Pra eshte duke genjyer serish.
  Keto vetem duke mos u futur te detajet teknike por duke u marre me pretendimet me siperfaqesore. E verteta eshte qe ky njeri nga njera ane eshte nje dizaster komunikimi, nje analfabet funksional qe s’ua di kuptimin fjaleve qe flet, e nga ana tjeter ka ne dore aq shume para te cilat i shperdoron per te blere literalisht iluzionin sikur eshte ndonje mjeshter i komunikimit. Ne fakt, te perdoresh kaq shume para per te pasur kete rezultat kaq skandaloz, eshte minimalisht keqmenaxhim i turpshem, realisht – veper penale.

 4. Tu corr maska dje o i sëmurë psiqik
  nuk duhet të të besojë më kush – askush

  këlysh psikopat i sorros psikopatit

  1. …nuk do bohet kurre ky ven me bythqiraevgjiterspiunafshatarekomunistakurvaperversagojor saferkuesboleshlepirsabythe.

 5. Po ku te rruhet ty per fenijet o vemje me surrat karakurve .
  Karin do ti hash dukes e karin do hash mbas pak kohe .
  Vazhdo se edhe ti do ja degjosh krismen maskarallikut tend .

 6. Enderrat e femijeve i ke marre peng ti o te qifsha dashnoren e Ahmadinexhadit. Ti i more peng enderrat e femijeve duke ju mar cdo hapesire qe gjen ne lagje e neper pallate per te dhene leje ndertimi per pallate. Enderrat e tyre i more peng ti o pleh, qe tani ske ku ti lesh kalamajte te luajne por duhet ti cosh te TEG-u qe te luajne tek 3 lojna dhe aty me leke e te fryne syte neper TEG.

  Ptu bushter mashkull!

 7. katunari i Shijakut ka marre peng gjithe futbollin Pa filluar kampionati ai vendos kush do dali kampion(ai qe paguan me shume ) Po kjo fytyre e ndyre ju merr para futbollisteve per ti futur ne kombetare,trukon ndeshjet dhe vjedh fondet e UEFA dhe FIFA etj etj per te bere orgji me kurva e aheng shijaks Duhet te vazhdojne hetimet per kete fytyrpidh katunar

 8. Per te qeshur e per te qare njekohesisht. Flet per zgjedhje te pandershme ky qe vidhte e manipulonte votat edhe kur garoi pa kundershtar. Flet per te ardhmen e femijeve e te sportit ky qe nuk la fushe futbolli apo bari pa bere pallat. Ky qe ka bere te paperdorshem nje qytet te tere diskuton per parime. Akuzon per vjedhje e korrupsion kryehaduti e i kryekorruptuari qe edhe te xhepi i vet kur fut doren vjedh leket dhe i fut te xhepi tjeter. Flet per manipulim ky qe eshte kryemanipulatori me i shemtuar qe ka ekzistuar, qe paguan qindra njerez per te kontrolluar mediat e portalet, qe nuk lejon njeri ti beje foto te pakontrolluara nga bodigarted e rojet private qe e rrethojne ngado, ky qe i zbret makines luksoze e i hipen bicikletes mbrapa pallatit te kultures qe ta filmojne eunuket e mediave qe kontrollon. Kesaj i thone te kesh 7 byt…. vazhdimin e dini

  1. Flet i biri xhemile kurves qe beri dasmen me te shtrenjt ne shqiperi me leket e fiqeve . jemi futur ne skllaveri dhe e meritoim

 9. per faj te ketij pisi po na cahen femijet duke u kacavjerre ne muret e shkollave vetem pse duan te luajne futboll dhe roja nuk i lejon me urdher te drejtorve te ketij pisi femijet ne kulmin e moshes qe duan te harxhojne energji dhe te mendosh qe jane leket r taksave tona gjykoni vete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.