• |
ide | kryesore

Zgjedhjet/ Veliaj padit Sekretarin e FSHF Shulku dhe atë të Shoqatës Tirana, Haçi

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj paditi sot për shpërdorim të detyrës, falsifikim të dokumenteve dhe rrjetit kompjuterik drejtuesit e Federatës Shqiptare të Futbollit. Në cilësinë e aksionerit te Klubit të Futbollit Tirana, Veliaj akuzon Ilir Shulkun, me detyrë Sekretar i Përgjithshëm i Federatë Shqiptare të Futbollit dhe Ardian Haçin, me detyrë Sekretar i Përgjithshëm i Shoqatës Rajonale të Futbollit Tiranë, se kanë manipuluar në bashkëpunim zgjedhjet për Kreun e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës.

Veliaj rendit një sërë shkeljes, teksa thekson se ato janë bërë me një qëllim të vetëm, ndikimin apo paracaktimin e rezultatit të zgjedhjes së Kreut të Shoqatës së Futbollit të Tiranës, sipas interesave klienteliste të kreut aktual të FSHF-së. Kallëzimi i Veliajt ndaj këtyre dy personave është bërë për veprën penale të “Falsifikimit të dokumenteve” dhe “Shpërdorim detyre”.


7 Comments

  1. o Jezus o Muhamed po tallin karin ca laca me ty ne nje cep te harruar te dynjase qe keni profetizuar!!!!

  2. Turp i madh , nje kryetar Bashkie ne kuptim e plote te fjaes , rrugace.
    Si ka mundesi te perdor ate fjalor , apo te urodheroje Prokurorine .
    Turp per Shtetin Shqipetar .

  3. Rilindasit i qine robt, dolen me te forte dhe se Enver Hoxha. Krijuan insitutucionin Arianit Cela alias SPAK dhe ishulli i fundit i papushtuar paskekesh qene futbolli dhe ate po e marrin dhe te ja japin Olsi Rames. Uroj qe me ne fund ta kene kuptuar ky pis milet qe voton keto muta se cfare i kane bere ketij vendi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.