• |
ide | kryesore

Çudia/Një princeshë e jetës reale në pasarelën e Chanel mbi një kal (VIDEO)

-Instant, Paparazzi, Slider

Chanel zbuloi koleksionin e saj të fundit në stilin dramatik në Javën e Modës në Paris, duke dërguar një princeshë të jetës reale në pasarelë me kalë. Për habinë e të ftuarve në Grand Palais Éphémère, shtëpia franceze e modës hapi shfaqjen e saj të martën me ndihmën e mbesës së Princit Albert të Monakos, Charlotte Casiraghi.


E veshur me një xhaketë Chanel me tegela dhe një helmetë të zezë, Casiraghi u shfaq mbi kalë, duke ecur në pasarelë shoqëruar nga një performancë live nga muzikanti Sébastien Tellier.


Casiraghi, e cila është gjithashtu mbesa e ikonës së Hollivudit, Grace Kelly, u zbulua si ambasadore e markës Chanel në vitin 2020, pasi kishte modeluar më parë për Gucci dhe Saint Laurent. Nëna e saj, Princesha Caroline e Hanoverit, ishte një shoqe e ngushtë e drejtorit kreativ të Chanel, Karl Lagerfeld.

Në një video promovuese të prodhuar përpara shfaqjes, Casiraghi tha se përdorimi i kuajve ishte në përputhje me historinë e Chanel dhe themeluesit të saj.


Seti mbresëlënës i këtij eventi, i cili ishte i mbushur me objekte gjeometrike dhe paraqiste atë që Chanel i quajti “kurbat e kuajve”, u projektua nga artisti francez Xavier Veilhan. Në videon promovuese të Chanel, Veilhan tha se ai dhe drejtoresha krijuese Virginie Viard donin që modelet dhe rrobat të “kontrastoheshin me bukurinë e kalorësit dhe kalit”.

©LAPSI.AL


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.