• |
ide | kryesore

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Basha e zëvendëson menjëherë me Enkelejd Alibeajn

-Instant, Lajme, Të fundit

Drejtuesi politik për qarkun e Shkodrës, Helidon Bushati ka vendosur të tërhiqet nga posti i tij. Vetëm pak orë pasi ka dhënë dorëheqjen Bushati, Partia Demokratike ka emëruar nënkryetarin Enkelejd Alibeaj si drejtuesin e ri politik të këtij qarku.

“Kryetari i Partisë Demokratike ka vlerësuar se qarku Shkodër ka të domosdoshme drejtimin nga një funksionar i lartë i PD dhe ka zgjedhur si Drejtues Politik të qarkut Shkodër, nënkryetarin e PD dhe Kryetarin e Grupit Parlamentar z. Enkelejd Alibeaj. Duke falënderuar z. Helidon Bushati për rolin dhe përgjegjësinë e marrë në drejtimin e qarkut gjatë betejës elektorale të 25 Prillit dhe fokusimin e tij aktual tek beteja parlamentare kundër regjimit të korruptuar të Edi Ramës, Kryetari i PD shpreh bindjen se me drejtimin e ri politik, Partia Demokratike në Qarkun e Shkodrës do të jetë bastion i fuqishëm i PD dhe në krye të fitores së PD në gjithë Shqipërinë”, thuhet në njoftimin e Partisë Demokratike.


8 Comments

 1. Ooo rropqiri i kurves
  Ooo brejtes 🐀🐀🐀🐀 me dy kembe!
  O gojore e paturp.
  Sikur dhe kimeten te dergosh….
  Prape nje lloz te gjete ne bithe do marresh.
  Bushterr

 2. Alibej, ky mashkull kurve qe lyen lesht parcialisht, eshte ber esi celes kopil. I deleguar i kudondodhur dhe per te gjithe rrethet. Medet ku kane perfunduar bravat.

 3. PD e selise deshmoi sot krizen e saj dhe mungesen e mbeshtetjes se demokrateve per Bashen. Emerimi i Alibeajt ne rajonin me antikomunist e pro PD historikisht tregoi se as atje Kryesia e PD se Gjykates nuk ka njerez e aktiviste qe te punojne per zgjedhjet e aferta vendore. Merret me mend rezultati i humbjeve te ardhme ne seri te Lulit qe me zgjedhje nuk fiton kurre.

 4. Ky eshte kurve komuniste dhe vjehrri i ketij pederasti,ka qene kryetar komiteti ne tepelen.miku i ngushte i gramoz krokodilit.se mora vesh sesi berisha zgjodhi kete.bie ere!!!

 5. Sa kunguj do mbaje Alibeaj?

  Nuk I dalin ditet e javes post me post e zyre me zyre, per te permbushur detyrat e ngarkuara.

  A eshte serioze kjo? A eshte kjo opozite?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu