• |
ide | kryesore

‘Ka ende një rrugë diplomatike’, NATO do t’i dërgojë propozimet e saj me shkrim Rusisë për krizën në Ukrainë

-Instant, Arkiva, Planet

‘Ka ende një rrugë diplomatike për ulur tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës’, kështu është shprehur zëdhënësja e Aleancës, Oana Lungescu.

Kriza e shkaktuar nga përqendrimi i trupave rusë rreth Ukrainës, ka shkaktuar tensione të larta, ndërsa NATO po përgatitet që t’i drejtojë propozimet e saj me shkrim Rusisë gjatë kësaj jave.


‘Rusia duhet të përshkallëzoje dhe të angazhohet me mirëbesim për bisedimet politike me NATO-n. NATO do t’i dërgojë propozimet e saj me shkrim Rusisë këtë javë’, ka thënë ndër të tjera Lungescu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu