• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktorja Kathryn Kates

-Instant, Paparazzi, Slider

Kathryn Kates ka ndërruar jetë në moshën 73 vjeçare.

Lajmin e trishtë për vdekjen e aktores e kanë dhënë përfaqësuesit e saj, të cilët konfirmuan se Kates ndërroi jetë në Florida.Aktorja vuante nga kanceri ndërsa përfaqësuesit e saj treguan se ajo e kishte mposhtur atë në të kaluarën përpara se sëmundja të kthehej vitin e kaluar.  Kates lindi në New York dhe pavarësisht rrënjëve të saj, karrierën e filloi në Los Angeles. Ajo filloi të ishte pjesë e televizionit dhe filmave në fillim të viteve 1980 me role të ndryshme për t’u shndërruar në një personazh të dashur për publikun.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu