• |
ide | kryesore

2 vite pas aksidentit, Kobe Bryant dhe vajza e tij nderohen me statujë bronzi

-Instant, Paparazzi, Slider

Me rastin e 2-vjetorit të aksidentit,  Kobe Bryant dhe vajza e tij, Gianna, u përkujtuan me një statujë prej bronzi.
Statuja dedikuar Kobe dhe Gianna u vendos në vendin e aksidentit  në një zonë malore të Calabasas në Los Angeles. Skulptori i statujës, Dan Medina, shkroi në pllakën e vendosur pranë statujës:Heronjtë vijnë dhe shkojnë, por legjendat mbesin përgjithmonë.Dyshja së bashku me 7 persona të tjerë humbën jetën më 26 janar të vitit 2020 në një aksident ajror  teksa  po fluturonin nga Orange County në një turne basketbolli në Ventura County.


 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *