• |
ide | kryesore

BE: Zgjatja e organeve të Vettingut është thelbësore për Integrimin Europian

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Bashkimi Evropian ka nxitur Kuvendin e Shqiërisë që të votojnë për zgjatjen e afateve të organeve të Vettingut. Këtë gjë e ka bërë të ditur drejtoria e Përgjithshme për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit, EU NEAR, me anë të një njoftimi.


“Hap i rëndësishëm në Kuvend me paraqitjen e amendamentit kushtetues për zgjatjen e mandatit të organeve të vettingut, që të votojnë të gjithë deputetët. mbështetje për zgjatjen e mandatit të organeve të vettingut. Përfundimi i suksesshëm i procesit është thelbësor për integrimin e Shqipërisë në BE”, shkruhet në njoftim.2 Comments

  1. Plehrat.
    Se sben duan te dalin pa u lagur nga kjo pseudoreforme e sojdisur vec per llogari te krimit dhe interesave te Rames.
    Askush nuk ngre zerin per katastrofen qe solli ne drejtesi kjo “reforme” .. dhe me e kriminale eshte se po e vazhdojne edhe me keq kete ( harten e re gjyqesore) qe vetem nje grusht te korruptuarish e ushtare te PS te sundojne pafund mbi kete popull te shkrete.
    A nuk hoqen keto plehra nga puna gjyqtare qe para 20 vitesh nuk kishin justifikuar 100 euro?
    A e dini se 70% e gjyqtareve jane hequr nga puna per “fakte” te ndodhura 15-20 vite me pare e qe kane te bejne me pasaktesi taksash apo mosperputhje vlerash sa paga mujore e nje nepunesi, per te mosthene qe jane me se shumti sajesa te KPK sepse si do mbrohet dikush per dicka te rendomte te ndodhur para dy dekadash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.