• |
ide | kryesore

Berisha: Nëse doni të bëhemi seriozë, hetoni Bashën e Ramën

-Instant, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar në seancën e sotme plenare raportin e Transparency International për korrupsionin në Shqipëri. Berisha tha se nëse vendi do të bëhet serioz në luftën kundër korrupsionit duhet në nisë duke hetuar kreun e qeverisë Edi Rama dhe kreun e demokratëve Lulzim Basha.

“Në trajtimin e korrupsionit, Parlamenti duhet të ndalet në dy krerët e Meduzës. Rama i akuzuar nga Organizata për Bashkëpunimin dhe Sigurinë në Evropë për larjen e 200 milionë eurove në zonat offshore që nuk e përgënjeshtroi kurrë. Jo më pak Lul Brava që u hetua nga Prokuroria e Tiranës për larje parash dhe iu mbyll hetimi.”


Po ashtu, lideri historik i demokratëve u ndal tek protesta e banorëve të “5 Majit” për të cilët tha se askush nuk foli me ta edhe pse protestuan para Kuvendit për tre orë. Berisha kërkoi që të ngrihet një komision hetimor për të hetuar Ramën dhe Bashën për rastin.

6 Comments

  1. Eshte shume e vertete. Nuk ka pasur dhe nuk ka seriozitet ne hetimet e ceshtjeve. Pasi po te kishte vertete seriozitet ti more komunist i peshtire se bashku me familjaret e tu, duhet te ishit ne burg sot

    1. Ne burg do shkoje koka e kartelit Ramazan Rama qe po fut me shume kokaine se miell buke ne Shqiperi si dhe kukulla e tij e opozites fasade qe mer gjobat e tij nga po keto para korrupsioni.

      Pas tyre e keni rradhen dhe ju robshkerdhyer te ketij sistemi qe i mbani ison.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu