• |
ide | kryesore

Iu shembën banesat, banorët e ‘5 Majit’ dhe Laprakës protestojnë para Kuvendit

-Instant, Lajme, Të fundit

Banorët e lagjes “5 Maj” dhe Laprakës në Tiranë janë mbledhur këtë mëngjes në protestë përpara Parlamentit. Banorët e 5 Majit kanë kërkuar nga Qeveria dhe institucionet transparencë lidhur me projektin e rindërtimit, ndërsa javën e kaluar disa qindra forca policore mësynë në zonë duke nxjerrë dhunshëm banorët nga banesat, të cilat më pas u rrafshuan nga fadromat. Për këtë arsye ata kërkojnë kontratë

Sakaq, përpara Kuvendit ka edhe prezencë të forcave të policisë që po ndërhyjnë për t’u liruar rrugën deputetëve.


 

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu