• |
ide | kryesore

Përgjimi/ Rama: Mora në telefon Veliajn pse përmendi SPAK-un

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama e ka shmangur çështjen e audio-regjistrimit të kryebashkiakut Erion Veliaj në konfliktin me FSHF-në.

“Nuk kam asnjë koment për këtë çështje. Qeveria është tërësisht jashtë kësaj çështjeje. Tani axhendën e emisionit tuaj nuk do ta bëj unë, por më shumë interes për shqiptarët do të ishte legalizimi i kanabisit, apo amnistia për kursimet e emigrantëve.


Konflikti mes Bashkisë së Tiranës e FSHF-së nuk është ë interes të njerëzve. Të gjitha përgjimet dalin nga konteksti, nuk i shoh, transformohen… Mora Veliajn ta pyes çfarë është kjo dhe më sqaroi për pozicionin e tij.

Dhe i thashë “po SPAK për çfarë e përmend?” se SPAK-u nuk merret me një OJF, FSHF-ja është OJF dhe SPAK nuk merret fare. Unë e di që përgjimet transformohen se e kam provuar në kurrizin tim. Çfarë i thoja unë atij dhe çfarë diskutohej në televizione” – tha Rama në “Open”. ©LAPSI.al

6 Comments

 1. Hahhaha cfare gaztoresh!
  Keta te dy Mortjet (Rama-Veliaj)e kane inskenuar dhe publikuar vete ate qe media e servir per ‘pergjim’.
  Keto jane menyra tipike mafiozesh per presion e shantazh publik!

  Kaq te paditur e dine njerezine qe ua shesin per pergjim?!?!?!?!?

 2. Pra po thote qe e kapi ne gabim, por nuk e disiplinon, apo jo ?!?!?!?

  Ky kujto se ne e hame qe ky e paska mor ne telefon bythqirin e bashkise dhe i ka thon:
  “Boll ere pall, mos u mburr sa here fol me robt, se na prish pune!”

  Karllik mafjozesh, kta mburren mer me kta kapjet e drejtesise, ku i rruhet per pergjimet

  Kta ndihen superstars
  Superstars vdesin ta tregojne llukdin ne publik me dashnoret seksi, ishujt private, makinat, avjonat etj…

 3. Je me kurve se delina
  Me kurve se kimutja
  Vetem lulja dhe fikurvi ta kalojne per kurveri.
  Usht moj gojesperme e pandreqshme.

 4. Te rafte kanceri o bastardi i kristaq monstres dhe spirokolek vampirit.
  U shuafshi me nje semundje te pa-sherueshme ti dhe bashkepunetoret e tu te vetedijshem.
  Ashtu sic ke sjelle mjerim e deshperim…
  Ashtu u shuafte fara jote e ndyre.
  Bastard.

 5. Primare eshte e drejta per Rerendum qe na ke vjedhur nga Kushtetuta.

  Kerkon te shnderrosh referendumet ne anketa te Rilindjed

 6. me spakun po qe e kan blindu mire me mbrojtje mafjen duke e bere de fakto te paprekshem.jo se me pare nuk ka qene.se po e shohim prej 30 vjetesh te ndodh.por tani po e bejne hapur fare dhe me mbeshtetje hapur fare te bordellove am.dhe nderkombetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu