• |
ide | kryesore

Zgjedhjet e 6 marsit, mblidhet kryesia e PS për kandidaturat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Socialiste ka mbledhur pasditen e sotme Kryesinë, ku pritet të caktohen emrat e kandidatëve për 6 bashkitë ku do të zhvillohen zgjedhjet e pjesshme vendore më 6 mars. Një javë më parë presidenti Ilir Meta dekretoi caktimin e 6 marsit për zhvillimin e zgjedhjeve të pjesshme vendore për kryetar bashkie në Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë. Komisioni rregullator në KQZ vendosi që fushata zgjedhore të nis më 17 shkurt dhe të zgjasë më pak se një muaj, për shkak të kohës së shkurtër në dispozicion për respektimin e afateve ligjore.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu