• |
ide | kryesore

Komisioni i Rithemelimit zgjedh kandidatin për bashkinë e Vorës. Kush rezultoi fitues (EMRI)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioni i Rithemelimit të PD ka zgjedhur kandidatin për bashkinë e Vorës. Në Vorë, është votuar që kandidat të jetë Lulzim Vrana, ku gjithsej mori 277 vota. Kujtojmë se priten të shpallen rezultatet dhe në 5 bashkitë e tjera, në Shkodër, Durrës, Lushnje, Rrogozhinë e Dibër.


Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat tha se primaret, janë një risi që nuk janë përsëritur në Shqipëri prej 30 vitesh. Sipas tij, PD do ta implementojë këtë metodë, duke ndjekur kështu modelet më të mira amerikane.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *