• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ Gati 2600 të infektuar dhe gjashtë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar të dhënat e fundit të Covid-19 atje.


Në njoftimin zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 2.590 persona të infektuar me virusin. Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me sëmundjen 6 qytetarë.


Sa i përket të shëruarve ato janë 2.952, duke e dërguar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 174.996 persona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.