• |
ide | kryesore

Shembja e banesave te “5 maji”, Ilir Meta pret banorët në Presidencë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Disa banore të “5 majit” kanë hyrë në Presidencë për tu takuar me kreun e shtetit Ilir Meta. Ditën e sotme disa banesa të tyre u shembën ndërsa procesi është shoqëruar edhe me tensione të shumta.


Ata kërkojnë nga presidenti një zgjidhje.Banorët e zonës së “5 majit” kanë protestuar sërish ditën e sotme dhe ata janë shprehur se janë kundër prishjeve të banesave pa kryer akt-marrëveshjen me bashkinë e Tiranës.

Më herët ata kanë protestuar disa herë, madje edhe para parlamentit për padrejtësinë që po u bëhet.

Disa prej banesave në zonë janë në proces legalizimi ndërsa për disa të tjera banorët gëzojnë certifikatë pronësie.3 Comments

  1. o agim bytha jote kari im, o astrit shko bej nje gojore ne berzhit, shkerllata Likja ja u fut kallamin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *