• |
ide | kryesore

Ekzekutimi në Shkodër/ Viktimës i vranë 2 vëllezër pak vite më parë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Rrënjët e hakmarrjeve mbeten ende të gjalla në vendin tonë. Mediat kanë zbuluar detaje të reja nga e shkuara e 47-vjeçarit Prekë Tonaj që u ekzekutua mbrëmjen e së dielës në gshatin Grudë e Re në Shkodër.


Të njëjtat burime thonë se ai po qëndronte në një nga lokalet e zonës rreth orës 19.15 kur i janë afruar 2 persona të maskuar të cilët fillimisht kanë përmendur një emër dhe pas kanë hapur zjarr me breshëri duke e lënë të vdekur në vend babain e 4 fëmijëve.


Autorët nuk janë identifikuar ende. Policia ka ngritur postblloqe në zonë ndërsa ka nisur edhe marrjen në pyetje e personave që kanë qenë të pranishëm në momentin e ngjarjes. Tonaj ishte punonjësi i Ndërmarrjes Ujësjellës Kanalizime të Shkodrës.

Ai rezulton person me precendetë penal pasi në 2011 është arrestuar së bashku me 2 persona të tjerë. Sipas njoftimit të policisë së asaj kohe ai, së bashku me djalin e tij dhe një person tjetër tentuan të vrasin një person për motive hakmarrjeje në fshatin Vuksan të Shkodrës.

Është ende e paqartë nëse kjo ngjarje e 11 viteve më parë ka lidhje me ekzekutimin e së dielës. Sipas të njëjtave burime, Prek Tonajt i janë vrarë edhe dy vëllezër vite më parë. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.