• |
ide | kryesore

VIDEO/ Ky është shpërthimi që la energji elektrike gjysmën e Shkupit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Më shumë se gjysma e Shkupit mbeti pa energji elektrike ditën e diel. Shkak u bë një difekt në në afërsi të nënstacionit në Pintija.


Sipas njoftimeve zyrtare të autoriteteve të Maqedonisë së Veriut, ndër të tjera kanë mbetur pa energji lagjet: Aerodrom, Novo Lisice, Vodno, Kisella Voda, Qendër, Katlanovë, Kozle, Taftalixhe.


“Nuk ka pasur rrymë për shkak të shpërthimit të rrjetit të tensionit të lartë të MEPSO-s, për të cilin nuk kemi informacion të plotë se çfarë ka ndodhur, por ekipet tona janë gjithmonë në dispozicion dhe në shërbim që Shkupi të kyçet nën rrymë” – thanë autoritetet. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.