• |
ide | kryesore

Del sondazhi i parë/ Kush e fiton garën për bashkinë e Durrësit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Euronews Albania ka publikuar para pak çastesh rezultatet e një sondazhi të bërë për garën në bashkinë e Durrësit në zgjedhjet që zhvillohen në 6 mars.


Sipas të dhënave kandidatja e PS-së Emirjana Sako kryeson bindshëm me 41% të votave.


Në vend të dytë renditet kandidati i koalicionit “Shtëpia e lirisë”, Ardian Muka me 24.9% ndërsa në vend të tretë vjen Luan Hoti, kandidati i PD-së së Lulzim Bashës me vetëm 11.6%. (tabela poshtë)

Ndërsa më poshtë janë rezultatet e një sondazhi për ata që e kanë identifikuar veten si votues të PD-së të cilët i besojmë më shumë kandidatit të ish-kryeministrit Sali Berisha. 

Rezultatet janë të anketës së Barometrit në Euronews Albania, kryer nga MRB dhe Data Centrum në bashkinë Durrës, në datat 9-12 shkurt me 1000 intervista ballë për ballë në familje. ©LAPSI.al6 Comments

 1. Kjo tregon qe te dy po i bejn keq pd.
  Ishalla ngrihen demokratet dhe kerkojn nje personazh te tret. Ndryshe nuk ka shpetim.

  1. Jo ore…
   Kjo tregon qe votuesit e pd nuk e duan Bashen, kjo tregon qe Basha e ka zene me forc seline e PD, kjo tregon qe Basha eshte thjesht nje vegel ne sherbim te Rames.
   ps. Nuk po them qe Saliu eshte burr i mire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *