• |
ide | kryesore

Mark Zuckerberg dhuron 44 milionë dollarë për ndalimin e CO2

-Instant, F1, Stil

Temeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg dhe bashkëshortja e tij Priscilla kanë zbuluar së fundmi se fondacioni i tyre do të dhurojë 44 milionë dollarë për kërkime dhe teknologji për të ndaluar dioksidin e karbonit.


Sipas, ‘Rolling Stone’,  21 milionë do t’i dhurohen Universitetit të Kalifornisë, 20 milionë shoqatës ”Twelve” dhe 2.5 milionë për financimin e një sërë projektesh.Vitin e kaluar, fondacioni dhuroi 23 milionë dollarë për kërkimin për uljen e dioksidit të karbonit dhe 10 milionë dollarë shtesë për një nismë të ngjashme të nisur nga Bill dhe Melinda Gates. Pavarësisht donacioneve të milionerëve ambientalistët u kërkojnë kompanive Big Tech dhe të pasurve që i drejtojnë të fillojnë të reduktojnë ndotjen e prodhuar prej tyre.1 Comment

  1. Emri Mark i Zukenbergut eshte non sence ! Çifutet financojne gjoja EKO, per te vafruar vendet e pasura me Nafte ,si Arabet,Ruset,Venezuela, si dhe prodhuesit e Automjeteve Gjermani, Japoni, US(Texas) ,France.
    Çifutet promovojne pederastine, qe eshte ndotje gjenetike antinatyrore qe shoqerohet dhe me degjenerime te tjera si pedofilia,nekrofilia etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.