• |
ide | kryesore

Afera e inceneratorëve, SPAK merr në pyetje deputetin e PS, Alqi Bllako

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zgjerohen hetimet për aferën e inceneratorëve. SPAK ka marrë në pyetje deputetin e PS-së, Alqi Bllako. Ai është marrë në pyetje në cilësinë e ish-sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mjedisit.


Kujtojmë se nga hetimet e Komisionit Hetimor u dëshmua se babi i deputeti të PS-së, Edmod Bllako, ishte punonjës në inceneratorin e Tiranës, ku paguhej me një vlerë prej 10 milionë lekësh.


Më herët në pyetje u mor edhe kryetari i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi.


6 Comments

  1. Ne kemi pare plot hajdute e te korruptuar keto 30 vite por Lukuni te tille as e kemi imagjinuar dhe kjo fale Reformes ne drejtesi.Bravo ,Rilindja.

    1. Prit prit se nuk ke pare gje akoma.ubububububu obobobobo oleleolele.keta jane gjakpires.kam 24vjet qe ja kam mbathur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.