• |
ide | kryesore

Këngëtarja e njohur ndryshon emrin e saj

-Instant, F1, Paparazzi

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se këngëtarja e njohur Kelly Clarkson ka bërë kërkesë për  të ndryshuar ligjërisht emrin e saj.


Sipas,’People’, Kelly  ka paraqitur dokumentet në një gjykatë të qarkut të Los Angeles për t’i hequr mbiemrin dhe  të rregjistrohet me emrat e saj të parë dhe të mesëm, Kelly Brianne.Kur u pyet se pse donte të ndryshonte emrin  ajo deklaroi se ” kjo gjë pasqyron më plotësisht se kush jam unë”.Një seancë gjyqësore në lidhje me kërkesën është caktuar në 28 mars,ndërsa këngëtarja ende nuk ka folur për këtë cështje në rrjetet sociale apo gjatë emisionit të saj. Ndryshimi i emrit vjen pas divorcit me Brandon Blackstock.  Ata kanë dy fëmijë së bashku, vajzën River Rose, 7 vjeç dhe djalin, Remington, 5 vjeç.


 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.