• |
ide | kryesore

Spekulimet mediatike dhe kaosi i Melburnit, Djokovic: “Ibra më mbështeti, shpresoj që Milan të dalë kampion”

-Instant, Sport

Novak Gjokoviç është kthyer të flasë, në konferencën për shtyp, para fillimit të Turneut të Dubait, i cili do të shënojë debutimin e tij në këtë sezon pas kaosit që ndodhi në Australian Open. Tenisti serb, i ngacmuar nga gazetarët, citoi gjithashtu Zlatan Ibrahimovic: “Jemi në kontakt, dëgjohemi me njëri-tjetrin mjaft rregullisht – zbuloi ai -. Ne njihemi prej më shumë se 15 vjetësh dhe unë jam një fans i madh i tij. Flasim të njëjtën gjuhë dhe kjo na bën të ndihemi edhe më të afërt. I kemi dërguar njëri-tjetrit mesazhe për atë që ndodhi në Australi dhe ai më shprehu mbështetjen, edhe publikisht, gjë që unë e vlerësoj shumë. Shpresoj që ai të kthehet së shpejti në fushë, unë jam një tifoz i Milanit dhe uroj që ta fitojë titullin këtë vit”.


Nole është kthyer edhe tek argumenti më i nxehtë që lidhet me vlefshmërinë e testit të tij Covid, i pyetur fillimisht nga Der Spiegel dhe më pas nga BBC. “Kam parë që mediat kanë spekuluar për vlefshmërinë e testeve. Ajo që mund të them tani është ajo që kam thënë edhe për BBC, që është se nuk jam ekspert. Kam bërë në dy vitet e fundit, si ndoshta të gjithë të tjerët në turne, shumë teste pcr dhe shumë teste të shpejta të antigjenit. Nuk mund ta kuptoj se si përpunohen dhe regjistrohen këto teste. Më vjen mirë që Instituti i Shëndetit Publik në Serbi i ka vërtetuar ato teste. Kjo është gjithçka që mund të them, me të vërtetë. Nuk jam në pozicionin për tu futur në më shumë detaje”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *