• |
ide | kryesore

Arsyeja pse personazhet e njohur veshin këpucë më të mëdhaja (FOTO)

-Instant, Paparazzi, Slider, Stil

Ato veshin fustane perfekte, grimi dhe flokët e tyre janë gjithmonë të rregullt dhe çdo pamje duket e menduar deri në detajin e fundit. Megjithatë, sytë mund të mos ju “kenë kapur” këpucët, ndaj pyesni veten: Pse veshin një numër më të madh të takave të larta?


Në veçanti, të famshëm si Christian Stewart, Jennifer Lopez dhe Diana Krueger preferojnë të veshin një numër më të madh të takave të tyre të larta, edhe nëse ju duken të shëmtuara, sesa të vuajnë nga një palë këpucë krejt të reja që nuk i kanë veshur kurrë.


Pra, në thelb me një numër lart, të famshmit do t’i shpëtojnë këmbët e tyre nga djersa, ënjtjet dhe flluska.

Edhe mund të duket si një ekzagjerim, pasi shumica prej tyre veshin gjithmonë taka të stilistëve të famshëm, por ju e dini shumë mirë që një natë e madhe me mjaft ecje me taka të larta nuk është më e leverdishme. Në fund të fundit, veshja e një madhësie më të madhe në këpucë ka ende avantazhin e shmangies së plagëve, pasi nuk shkakton fërkime midis materialit dhe lëkurës tuaj


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.