• |
ide | kryesore

FOTO/ Vrapim mbi çatinë e anijes: çmenduria e tifozëve të Genoas mund të kushtojë përjashtimin

-Instant, Sport

Një grup tifozësh të Genoas, në fund të ndeshjes së së dielës kundër Venecias në stadiumin Penzo, u ngjit me flamuj në duar dhe kaluan mbi çatinë e anijes që po i transportonte në Piazzale Roma. Episodi zgjati në më pak se një minute, por oficerët e policisë që po shoqëronin mjetin lundrues, në fakt i zbritën menjëherë mbështetësit e kuqebluve dhe më pas i identifikuan. Për ta pritet një përjashtim të paktën dy vjeçar. Me hetimin do të merret ekzkluzivisht Digos.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.