• |
ide | kryesore

Drama e plotë e Kim Kardashian, Kanye West dhe Pete Davidson

-Instant, F1, Paparazzi

Marrëdhënia e Kim Kardashian dhe Pete Davidson po bëhet serioze dhe Kanye West wshtw ai qw nuk po e pwrjeton dhe aq mirw. Pas paraqitjes së Kim në tetor në Saturday Night Live dhe disa netëve takimesh me Davidson në New York City, dolwn reagimet se të dy ishin “takime rastësore”. Por tani që ylli i SNL iu referua themelueses të Skims si “të dashurën” e tij për herë të parë në fillim të shkurtit, duket sikur ata e kanë çuar marrëdhënien e tyre në një nivel tjetër.


Ndërsa lidhja e tyre bwht edhe mw serioze, po ashtu rritet edhe numri i shpërthimeve publike të Kanye West. Reperi e sulmoi Pete Davidson në tekstet e tij dhe në mediat sociale, duke pretenduar se ai nuk ishte i ftuar në festën e 4-të të ditëlindjes së vajzës së tij Chicago dhe kritikoi Kim K që e la 8-vjeçaren North të postonte video në TikTok. Ai gjithashtu është lutur të pajtohet me Kimin dhe i është lutur Zotit që të bashkojë familjen e tij.Pra, si kaluan Kardashian dhe Davidson nga “takimi rastësor” në të qenit zyrtarisht në një romancë? Dhe në çfarë momenti Kardashian dhe West ndaluan së bashku prindërimin paqësor të katër fëmijëve të tyre dhe filluan të grindeshin në Instagram? Dhe a i është përgjigjur Davidson postimeve të shumta të West në mediat sociale për situatën? Këtu është ngjarja e plotë e dramës shpërthyese të treshes.

Janar 2019

Mardhwnia e Kardashian dhe Davidson filloi në vitin 2019, shumë kohë përpara se ylli i realitetit të paraqiste kërkesën për divorc nga West. Në janar të atij viti, ajo ndau një seri fotosh nga festimi i ditëlindjes së Kid Cudi. Ka probabilitet qw ajo ishte prapa kamerës, duke kapur disa foto të West duke buzëqeshur përkrah Cudit, Davidson dhe aktorit Timothée Chalamet.

Tetor 2021

Ndërsa është e paqartë nëse Kardashian dhe Davidson mbetën miq pas festës së ditëlindjes së Cudit, ajo që dimë është se ata ndanë një lidhje të pamohueshme kur themeluesja e KKW Beautyprezantoi Pete më 10 tetor 2021. Dyshja bashkuan forcat për një skeç me temë Aladdin dhe ndau atë që teknikisht mund të ishte puthja e tyre e parë, edhe pse ata nuk ishin në lidhje në atë kohë.

Më vonë atë muaj, u bë e qartë se lidhja e tyre në ekran ishte e vërtetë kur ata u fotografuan të kapur për dore në Knott’s Scary Farm më 29 tetor. Megjithatë, një i brendshëm i tha People se të dy ishin thjesht miq në atë kohë.

Nëntor 2021

Kardashian dhe Davidson nxitën më tej spekulimet kur TMZ raportoi se ata shkuan për një “darkë sekrete” në Campania më 2 nëntor, i cili thuhet se është restoranti i tij i preferuar në qytetin e tij të lindjes, Staten Island. “Pete organizoi një darkë në çati privatisht,” tha një burim për Page Six. “Ishin vetëm ata të dy.” Natën tjetër, ata u panë përsëri në Zero Bond në NYC.

Javën në vijim, një burim i tha Entertainment Tonight se ata ishin “takim rastësor. Në atë kohë, burimi i brendshëm i ET tha se “Pete e pëlqen vërtet Kim dhe është i emocionuar për të. Kim e pëlqen Pete gjithashtu, por nuk po nxiton për ndonjë gjë serioze.” Më 10 nëntor, një burim i tha Us Weekly se ajo “po binte në dashuri” me Davidson. “Ai e bën atë të ndihet mirë dhe ajo është e emocionuar për të parë se çfarë ndodh,” tha burimi i brendshëm.

Më 17 nëntor, ata u fotografuan të kapur dorë për dore në fotot e siguruara nga Daily Mail. Të nesërmen, ai zyrtarizoi lidhjen e tyre Instagram duke shpërndarë një foto nga festa e tij e ditëlindjes. Në foto, Davidson, Kardashian dhe Kris Jenner ishin të veshur të gjithë me komplete të përshtatshme nga Skims.

Po atë ditë, një burim i tha E! News se ata ishin “me të vërtetë të lumtur dhe duke parë se ku shkon mardhenia e tyre.” Kardashian, nga ana e saj, thuhet se ende po u thoshte njerëzve se ata nuk ishin “super serioz”, por se ishin ekskluzivë. “Ajo po përpiqet të mos bëjë një punë të madhe për këtë, por është shumë e dashur për të”, shtoi burimi. Dhe pasi i shpjegoi se ajo ndihet “e mërzitur” pranë tij, burimi i brendshëm tha se “ai e bën atë të qeshë gjatë gjithë kohës që janë bashkë dhe ajo është e mahnitur plotësisht prej tij”.

Më 19 nëntor, një burim i Page Six konfirmoi ndjenjat e Kim K për Davidson. “Ajo po sillet si një adoleshente,” tha burimi i brendshëm. “Ajo po qesh vazhdimisht. Pete e ka bërë të ndihet sikur ora ka lëvizur 20 vjet mbrapa. Ajo duket e lumtur.” Pak ditë më vonë, dyshja shijuan një takim romantik në restorantin italian Giorgio Baldi në Santa Monica. Gjatë daljes nga restoranti, Pete u fotografua me një shenjw të dukshëm në anën e majtë të qafës.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ye (@kanyewest)

Kjo ishte shumë e rëndë për tu kapërdirë sidomos vëzhguesit, West. Gjatë një paraqitjeje në ngjarjen vjetore të Falënderimeve të Misionit të Los Anxhelosit më 24 nëntor, ai pranoi se dëshiron të rregullojë marrëdhënien e tij. “Ne kemi bërë gabime. Unë kam bërë gabime, “i tha ai turmës. “Kam bërë publikisht gjëra që nuk ishin të pranueshme si bashkëshort”. Ai gjithashtu i kërkoi audiencës që të lutej për familjen e tij dhe tha se “[duhet] të kthehet në shtëpi” dhe “pranë fëmijëve [të tij] sa më shpejt që të jetë e mundur”.

Në Ditën e Falënderimeve, West ndau një lutje pesë-minutëshe në Instagram që trajtonte shëndetin e tij mendor, martesën e tij të prishur, ofertën e dështuar presidenciale dhe më shumë. “Gjithçka për të cilën mendoj çdo ditë është se si ta bashkoj familjen time dhe si ta shëroj dhimbjen që kam shkaktuar”, rrëfeu ai përpara se të merrte “përgjegjësi” për veprimet që çuan në ndarjen e çiftit në shkurt të vitit 2021. Por pavarësisht përpjekjeve të tij më të mira për ta fituar atë, ajo vazhdoi të ndiqte Davidson.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paul Barewijk
(@paulbarewijk)

Më 27 nëntor, gazetari holandez, Paul Barewijk, i tha People se rastësisht u përplas me çiftin e ri në The Beverly Hills Hotel, të cilin ai e dokumentoi në mediat sociale. “Papritur shikova në të djathtën time dhe pashë Pete Davidson,” tha ai. “Kam folur më tej me mamanë time dhe më pas mendova, ‘Me kë po flet?’ Sepse i di thashethemet e fundit për takime. Dhe kështu, ishte Kim Kardashian!” Barewijk arriti të shkrepte foto me çiftin, pavarësisht se dyshja donin ta mbanin marrëdhënien e tyre të lulëzuar në qetësi.

Dhjetor 2021

Edhe pse Kardashian u kthye tek West pasi ai u lut për falje, ajo zbuloi se nuk kishte ndjenja për ish-bashkëshortin. Më 7 dhjetor, ndërsa pranonte çmimin Fashion Icon, ajo falënderoi ish-in e saj që e prezantoi atë në botën e modës dhe e ndihmoi të zhvillonte estetikën e saj personale.
Javën e ardhshme, Kardashian paraqiti dokumente ligjore duke kërkuar për të përshpejtuar divorcin e tyre.

Janar 2022

Sipas imazheve të marra nga Daily Mail, Kardashian dhe Davidson nisën vitin 2022 në Bahamas, por marrëdhënia e tyre nuk ishte e vetmja që po nxehej. Në një set fotografik të 6 janarit për Interview, ylli i Uncut Gems, Julia Fox detajoi romancën e saj të stuhishme me West dhe shkroi për lidhjen e tyre “të çastit”. “Gjithçka me ne ka qenë kaq organike,” shkroi ajo. “Unë nuk e di se ku shkojnë gjërat, por nëse ky është ndonjë tregues i së ardhmes, unë e dua udhëtimin.”

Edhe pse Ye dukej se ishte në një lidhje të re, ai nuk mundi ta mbante larg mendjen nga Kardashian dhe të dashurin e saj të ri. Më 14 janar, 22-herë fituesi i Grammy-t i dedikoi njw kwngw të quajtur “Eazy”. “Perëndia më shpëtoi nga ajo përplasje / vetëm që të mund të rrah b*** e Pete Davidson,” duke iu referuar aksidentit me makinë gati fatale nga 2002 që frymëzoi këngën “Through The Wire”.

Më 15 janar, West mori pjesë në festën e 4-të të ditëlindjes së vajzës së tij Chicago, por ai pretendoi se nuk ishte i ftuar dhe duhej të merrte sdresen nga reperi Travis Scott. “Nuk më lejuan të di se ku ishte festa e saj,” tha ai në Instagram Live, për Us Weekly. Kardashian thuhet se ishte konfuze sepse dyshohet se kishin rënë dakord që të festonin veçmas ditëlindjen e vajzës së tyre. “Kim u trondit kur mësoi se ai publikoi një video se nuk ishte ftuar në festën e saj – kjo nuk është e vërtetë dhe sapo kërkoi të vinte atij iu dha vendndodhja”, tha një burim për revistën.

Shkurt 2022

Shkurti filloi i çrregullt për Kardashian dhe West, të cilët u grindën publikisht në Instagram për praninë e North në TikTok. Artisti i Donda postoi të parën nga postimet e tij tashmë të fshira në Instagram më 4 shkurt. “Duke qwnw se ky wshtw divorci im i parw, mw duhet tw di se çfarw tw bëj me vajzën time qw ka hapur njw adresw nw tik tok jashtw dwhrws time?” shkroi ai. Fotoja është marrë nga llogaria @KimAndNorth, të cilën 8-vjeçarja e ndan me nënën e saj. Ata aktualisht kanë 6 milionë ndjekës.

Kardashian u përgjigj më 4 shkurt me anë të historisë së saj në Instagram. “Sulmet e vazhdueshme të Kanye ndaj meje në intervista dhe në mediat sociale janë në fakt më lënduese se çdo TikTok qw North mund të krijojë,” shkroi ajo. “Si prind që është ofruesi dhe kujdestari kryesor i katër fëmijëve tanë, unë po bëj çmos për të mbrojtur vajzën tonë duke e lejuar gjithashtu të shprehë kreativitetin e saj në mediumin që dëshiron me mbikëqyrjen e të rriturve sepse kjo i sjell asaj lumturi.”

Kardashian tha gjithashtu se ajo do të preferonte t’i trajtonte çështjet që kanë të bëjnë me fëmijët e tyre privatisht.

©LAPSI.ALLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *