• |
ide | kryesore

Si të përdorni LinkedIn për të gjetur një punë

-Instant, Stil

Është e rëndësishme të mbani mend se çelësi për të gjetur një punë të re është duke punuar më zgjuarsi. Mjeti juaj më i mirë për të gjetur rolin tuaj të ri mund te jete pikërisht para jush: profili juaj në LinkedIn. Megjithëse mund të mendoni për LinkedIn si një vend për influencuesit e fuqisë punëtore për të treguar historitë e tyre të #GrindNeverStops, ai në fakt është një vend i mrekullueshëm për të ndërtuar një rrjet, për të marrë referime dhe për të mësuar më shumë rreth asaj që dëshironi nga karriera juaj.


Me disa njohuri nga prapaskenat e veçorive themelore të LinkedIn, faqja mund të jetë këmba në derë që nuk e dinit se ju nevojiteshin. Përditëso foton e profilit tënd të veshur me një këmishë dhe fillo të aplikosh.


1. Përdorni opsionin Open To Work
2. Aktivizo Job Alerts
3. Kërkoni në mënyrë kreative
4. Optimizoni përmbledhjen tuaj me fjalë kyçe
5. Shfaq aftësitë e tua
6. Dërgoni mesazhe të personalizuara


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.