• |
ide | kryesore

Ushtria ruse vetëm 9 kilometra larg Parlamentit në Ukrainë (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pavarësisht rezistencës ukrainase, forcat ushtarake ruse duket se po i afrohen arritjes së qëllimit për të marrë në dorë kryeqytetin e Ukrainës, Kievin.

Sipas një video të shpërndarë para pak minuatsh nga media britanike BBC, tanket ruse janë filmuar teksa kalojnë në Obolon, një zonë veriore e qytetit të Kievit, vetëm 9 kilometra larg qendrës, ku është parlamenti dhe pallati presidencial, ku po qëndron aktualisht Presidenti Volodymyr Zelensky. ©LAPSI.AL 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.