• |
ide | kryesore

Ministri i Mbrojtjes së Ukrainës thirrje ushtarëve rusë: Dorëzoni armët dhe ju paguajmë!

-Instant, Arkiva, Lajme, Planet, Të fundit

Ministri i mbrojtjes i Ukrainës, Oleksii Reznikov, u ka bërë thirrje drejtpërdrejt ushtarëve rusë që luftojnë në Ukrainë , duke iu ofruar një marrëveshje. Sipas Reznikov ushtarët rus që pranojnë marrëveshjen do të marrin amnisti të plotë dhe kompensim monetar nëse vullnetarisht i dorëzojnë armët.

Në një Twitter, Reznikov shkruan:


“Ata prej jush që nuk duan të bëhen vrasës dhe të vdesin, mund të shpëtojnë veten.”

4 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.