• |
ide | kryesore

Momenti i frikshëm kur goditet me predhë zyra qeveritare në Kharkiv (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“BBC” publikon hartën që tregon Sheshin e Lirisë në qendër të Kharkivit, i cili u sulmua mëngjesin e sotëm nga raketat ruse. Njëkohësisht “The Sun” publikoi videon e sulmit katastrofik.


Nga raketat u goditën një sallë opere, një sallë koncertesh dhe zyra qeveritare, ndërsa më herët u tha se shënjestër e rusëve ishte Guvernatori i qytetit të dytë më të madh në Ukrainë.


Mediet ndërkombëtare publikojnë edhe videon, që tregon pamjet e tmerrshme të sulmit dhe momentin e shpërthimit të raketës. Nga sulmi u konfirmuan dhjetë viktima dhe dhjetëra të plagosur.

foto galeri

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.