• |
ide | kryesore

Anulohet publikimi i ‘The Batman’ në Rusi

-Instant, F1, Stil

Kompania Warner Bros ka ndaluar  së fundmi publikimin e shumëpritur të filmit ‘ The Batman’  në Rusi.


Filmi ishte caktuar të shfaqej me 3 mars ndërsa Deafline informoi nga studio se filmi ishte ende i vendosur për publikim.“Në shenjë humanitare për Ukrainë, WarnerMedia po ndalon publikimin e filmit të saj artistik “The Batman” në Rusi.
Ne do të vazhdojmë të monitorojmë situatën ndërsa evoluon. Shpresojmë për një zgjidhje të shpejtë dhe paqësore të kësaj tragjedie”, thuhet në deklaratën e Warner Bros.Ky vendim vjen pasi ‘Disney’ gjithashtu ndaloi transmetimin e filmit Pixar’s Turning Red.’The Batman’ po shfaqet në kinema në Kinë, ndryshe nga filmat e fundit të Marvel-it  të planifikuar për më 18 mars./Lapsi.al


 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *