• |
ide | kryesore

Votimi në OKB, Rama: Rusia hyn në periudhën e vetmisë së madhe, vota kundër edhe e Serbisë unifikon Ballkanin Perëndimor

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar votimin e rezolutës kundër Rusisë në OKB.

“141 vende ndëshkojnë Rusinë me votimin e tyre në OKB kundër agresionit ndaj Ukrainës! Rusia hyn në periudhën e vetmisë më të madhe të historisë së saj me veç 4 vende ultradiktatoriale që i qëndrojnë në krah! Vota e Serbisë kundër Rusisë unifikon Ballkanin Perëndimor me Perëndimin”, shkruan Edi Rama. 5 shtetet që votuan kundër ishin Rusia, Koreja e Veriut, Eritrea, Siria, Bjellorusia.  ©LAPSI.al


10 Comments

  1. E ka nga meraku per vellane Vucic kryeministri yne dhe ka humbur busullen, se edhe Serbine e quan Ballkani Perendimor.

   Serbia ka qene e do te mbetet Ballkan Lindor e kete nuk e ndryshon dot as Rama e as Sorosi me te birin.

   Ata qe e perkedhelen sa munden me para e me mbeshtetje, mbare Perendimi, e kane mundesine sot te vertetojne miopine e tyre politike.

   Kosova ne OKB, ne Keshillin e Europes dhe Levizje e lire per Kosoven, do te ishin thirrjet e shpirtit te shqiptareve kudo qe jane dhe manifestimi me i bukur i kombit ne keto dite, ketej dhe matane kufijve te Shqiperise.

 1. E ka nga meraku per vellane Vucic kryeministri yne dhe ka humbur busullen, se edhe Serbine e quan Ballkani Perendimor.

  Serbia ka qene e do te mbetet Ballkan Lindor e kete nuk e ndryshon dot as Rama e as Sorosi me te birin.

  Ata qe e perkedhelen sa munden me para e me mbeshtetje, mbare Perendimi, e kane mundesine sot te vertetojne miopine e tyre politike.

  Kosova ne OKB, ne Keshillin e Europes dhe Levizje e lire per Kosoven, do te ishin thirrjet e shpirtit te shqiptareve kudo qe jane dhe manifestimi me i bukur i kombit ne keto dite, ketej dhe matane kufijve te Shqiperise.

  1. Rofte ballkani i hapur rrofte miqesia e perjetshme me vellezrit serbe Kosova eshte serbi Lavdi udheheqsit tone mendje ndritur (Nga anet tona i fyell pa vrima)

 2. Mezi po priste te lobonte pak per vellaun e ti vucicin. Spo e zinte vendi te shkretin. Vazhdo me projektin ruso-serb ( open balkan) tani.
  Si nuk doli nje lider ne politike tone te loboj per shqiptaret ne te gjitha trevat, paskemi qen te mallkuar qe lejojme te qeverisemi nga keta tradhtar.

 3. Meqe rezoluta nuk ka ndonj vler apo efekt konkret ky qelbesir guxon e thot sukses per ballkanin e bashkuar kur vet serbia e tha hapur ne krah te kujt qendron.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.