• |
ide | kryesore

Krimi makabër në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së familjes shqiptare

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia greke ka nisur hetimit për motivet dhe rrethanat për krimin e rëndë të ndodhur në Andravidë, ku Armando dhe Maria Klocit dhe dy fëmijët e tyre një dhe dy vjeç, u vranë të mërkurën në shtëpinë e tyre në Andravidë.


Krimi duket se është i paramenduar pasi autori 61 vjeçar kishte menduar të zhdukte gjurmët e familjes së vrarë, ndaj kishte nisur të ngarkonte kufomat në rimorkio për t’i transportuar.


Sipas informacioneve, familja shqiptare nuk i kishte paguar qiranë 61 vjeçarit grek. Gjurmët e 61 vjeçarit kishin humbur në mënyrë misterioze që prej pasdites së mërkurës, kur u zbulua tragjedia. Pas një aksioni të koordinuar të policisë greke, autori i shpallur në kërkim është arrestuar në Patra.

Sipas medias greke patranews policia me anë të një aksioni jashtë banesës së 61 vjeçarit në Andravidë kishte vënë re qarkullimin e tij pranë kësaj zone.

Siç rezultoi më vonë 61 vjeçari kishte kaluar pranë shtëpisë së tij dhe më pas ishte larguar. Pak pas mesnatës së së premtes, ai u gjet duke ecur në rrugën Perimetrike të Patrës në lartësinë e stadiumit Pampeloponnisia ku ishte vendosur një bllokadë, ku policia e ndaloi dhe më pas e arrestoi pa asnjë rezistencë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.