• |
ide | kryesore

Ç’po ndodh në Dibër/ Shikoni rezultatet e fundit për pjesëmarrjen në zgjedhje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë një përditësim për pjesëmarrjen në zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashkitë ku po votohet këtë të diel.


Sipas të dhënave më të fundit, pjesëmarrja deri në orën 13.00 është 17.67% mjaft e ulët në krahasim me zgjedhjet e kaluara.Në momentet e fundit ka pasur një rritje të zgjedhësve në bashkinë e Dibrës ku pjesëmarrja ka arritur në 24.31%.

Në vend të dytë për pjesëmarrje renditet Lushnja me 24.27%.

Pjesëmarrja më e ulët është në Durrës me vetëm 14.57%. E ulët është pjesëmarrja edhe në Shkodër me vetëm 16.5%. ©LAPSI.al2 Comments

  1. si ka mundesi kjo pjesmarrje kaq e ulet ne keto zgjedhje me rendesi boterore, sa qe edhe nderkombetaret ketu e kane vemendjen dhe jo te lufta ne ukraine

  2. Sa budallenj qe jeni. Beni dhe sikur nuk kuptoni. PS dhe Rama kane vite qe kane elektorat me “pagese” qe shkon diku ne 25% ne vend. Kupto administrate qendrore dhe lokale si shoke dhe shoqe te biznesit. PD ka diku te 22% dhe LSI 2%. Ndaj dhe Rama jo vetem qe nuk shqetesohet me emigrimin e shqiptareve por perkundrazibe nxit! Sepse ne terma elektoral pakson voten kunder dhe keshtu vlera e 25% it dyfishohet. Ndaj edhe sabotimi me i madh qe behet eshte pikerisht ne voten e emigranteve sepse ajo perllogaritet diku ne 30%!!! Pra qe permbys statuskuone aktuale. Politikanet tane pas bythes se Rames, Sales, Metes apo Bashes dhe lepirsve te tyre ne media e biznes, me Lluce e Doshe e Bollino apo Peke, me gjithe Kim e Kimeshat muter ne Washington e Berlin i pafte zoti per kete ndyresire qe gatuan me lojrat e tyre ne laboratorin Shqiperi. Ropt ku ti kene.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *