• |
ide | kryesore

Deputeti nxjerr VIDEON/ Si po manipulohen zgjedhjet në Lushnje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti i PD-së Luan Baçi që tashmë mbështet koalicionin “Shtëpia e lirisë” të Sali Berishës ka filmuar një punonjës të bashkisë që sipas tij ka lista në dorë në një qendër votimi në Lushnje.


“Bujar Kullolli, kryetar i NJ.V. Allkaj, në shkelje të plotë të ligjit, në shërbim të “Sefave” – denoncon Baçi.


DIALOGU

Personi pas kamerës: Po të bëj video me listat.
Shoqëruesi i Bujar Kullollit: Po re bëj.
Personi pas kamerës: Për ça i mban listat?
Shoqëruesi i Bujar Kullollit: Për ça të duhen? Hajde se do flasim bashkë.
Personi pas kamerës: Do flasim. Rrini me listat para…


3 Comments

  1. Te denoncosh sot eshte qesharake. Ka 9 vjet denoncime. Eshte tashme nje fakt publik, jo vetem i denoncuar por edhe i faktuar, e i publikuar jo vetem brenda por edhe jashte vendit ne gazetat me prestigjoze te botes, se PS i vjedh, i manipulon zgjedhjet. Cfare i shton ky dhe te tjera denoncime ketij fakti ? Mos beni viktimen kur s’jente zotet te perballeni. Kjo vetem u ul ne syte e publikut e te votuesve. Dihet se zgjedhjet nuk behen per te miren e qytetareve por se kush merr pushtetin per ti dhunuar qytetaret, per tu vjedhur taksat e tatimet, per tua bere jeten te pamundur, per ti varferuar e menjanuar nga vendimmarrja dhe te mirat publike, dihet se vota dhe votuesi eshte mjeti ne kushte paqesore per te fituar luften per pushtet. Per te ushtruar ne menyre t e pandershme pushtetin, mor kerkoni metoda te ndershme per marrjen e xoterimin e tij. Ju lutem jini me te siqerte.

  2. O Luan… Ti te pakten e di shune mire, se ne lushnje ps pa ber fushat fare fiton me difernc te madhe. Jo me ne kete gjendje qe eshte pd, qe as nuk diskutohet qe diferenca e te parit me te dytin do jet te pakten 8 perqind.
    Nuk e ke garen me ps. Te gjith e din.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.