• |
ide | kryesore

Pas Vorës, KQZ njofton kur shpallen rezultatet e bashkive të tjera

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi bëri me dije se nesër do të shpallen votuesit në bashkitë e tjera të vendit. Ai tha se Durrësi dhe Shkodra mund të kenë pak vonesa por një rezultat do të jepet deri nesër në orën 22:00.

Lexo më tej: PS fiton në zgjedhjet në Vorë, Berisha lë PD-në e Bashës në vend të tretë 


Nderkohe Blerim Sheraj është zgjedhur kryebashkiaku i ri i Vorës. Në garë përballë Blerim Sherajt të PS-së ishte Ymer Marku nga PD, ndërsa nga koalicioni ‘Shtëpia e lirisë’ ishte Lulzim Vrana. Sheraj ka marre 7530 vota, ndërsa Lulzim Vrana ka marrë 2598 vota dhe Ymer Marku 687.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.