• |
ide | kryesore

Raketat ruse shkatërrojnë plotësisht aeroportin në perëndim të Kievit

-Instant, Lajme, Planet

Aeroporti civil i ndodhur në perëndim të Kievit është shkatërruar plotësisht. Aeroporti civil në rajonin e Vinnytsia, rreth 250 km (155 milje) në jug-perëndim të Kievit, është shkatërruar plotësisht nga raketat ruse, sipas presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky.


Deri më tani, shumica e luftimeve në Ukrainë janë zhvilluar në veri dhe lindje të Kievit, si dhe në rajonet jugore të Ukrainës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.