• |
ide | kryesore

Zelensky shpërthen ndaj Perëndimit: Doni që të vritemi pak nga pak, kjo është përgjegjësia e liderëve botërorë

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

President i Ukrainës, Volodimyr Zelenski ka përsëritur sërish thirrjen për mbylljen e qiellit të Ukrainës. Me anë të një videomesazhi në Instagram, Zelensky bën apel që nëse kjo gjë nuk ndodh Ukraina të furnizohet me avionë që të mbrohen.


“Mbyllni qiellin për Ukrainën! Mbyllni qiellin që të mos na godasin me raketa. Nëse nuk e bëni dot, të paktën na jepni avionë të mbrohemi vetë. Nëse nuk e bëni ka një konkluzion, ju doni që ne të vritemi pak e nga pak. Kjo është përgjegjësia e liderëve botërorë dhe perëndimorë!” – deklaroi Zelenski.14 Comments

 1. Ta futi Amerika jote e dashur or debil. Kshu eshte kur behesh zvarranik i Hunter Bidenit. Kujtoje ti se do ta mbronte Joe Bideja kundra Putinit. Ste beri pershtypje qe Joe Bideja u dhi ne breke nga talebanet me shapka e thonje te paprere dhe do rrunte lesht Putini per te????

 2. Po nga kush pret o nder i botes po te gjith politikanet e botes jane te koruptuar ata prisnin qe nga dita e dit e luftes ty te largohej dhe te pushtohej Ukraina.
  Po ky ka qen Plan i majtistit Biden dhe kancelares Merkel ata deshtuan nuk e menduan rezistencen e popullit Ukrainas.
  Populli Ukrainas eshte nje popull me kulture te larte Rinia Ukrainase nuk eshte ritur Duke mashtruar dhe vjedhur prandaj eshte edhe kjo rezistenc e madhe.

 3. Po ky rrocka thote hajdeni vrituni ju per mua. Hahaha sa i mencur. Po cpune ka te vdese bie nje fajla nje portugez apo austriak per tokat e tu mer avdall?

 4. Kerkesa eshte e drejte. Epersia ruse eshte ne ajer. Se nga toka duke qene se ukraina eshte vend i madh 44 mln, Ruset dhe per 10 vjet se vene dot poshte. Por per Amerikanet dhe Perendimin eshte e pamundur.

 5. Ore Franca ja dha Parisin Hitlerit pa lufte fare vetem qe te mbronte lluksin dhe qejfin,pastaj kendojne marsejezen.
  Pse nuk iken ky penxho si Zogu dhe vjedh edhe floririn nqs ka ose te marri ndonje konsulent shqipetar.

 6. O loqe leje sorrosin, shvabin dhe brandonin se po ta fusin sakrahu ty dhe me teper popullit tend..ulu ne tavoline me putinin dhe mundohu bej marrveshje se do marresh ne qafe ukrainen dhe gjithe ballkanin.

 7. Ukrainasit duhet te jene krenar qe kane udheheqesa te tille. Une jam me shprese se ukraina do e fitoj kete lufte te ndyre. Rusia e ka vene veten perball gjithe botes, madheshtia e saj e reme do perfundojne me turp. Perendimi ka nje shans qe ti japi fund arogances ruse.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.