• |
ide | kryesore

Grida Duma: Basha refuzoi 3 javë të denonconte aferën e Portit të Durrësit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka bërë akuza të forta ndaj kryetarit Lulzim Basha.


Një koment të gjatë në rrjetet sociale, ndër të tjera deputetja demokrate e akuzon Bashën se nuk ka pranuar të denoncojë aferën e projektit të ri të Portit të Durrësit.


“Meqë ra fjala dhe ky kandidati i “Librës” qe e vure shef shtabi dhe i gjithë shtabi të kërkoi për 3 jave me radhë të vije në Durrës dhe të denoncoje aferën e Portit të Durrësit – e refuzove në mënyrë kategorike!” – shkruan Duma.

Të njëjtën akuzë për Bashën ka bërë gjatë fushatës në mënyrë të përsëritur edhe ish-kryeministri Sali Berisha sipas të cilit Basha është i përfshirë në këtë projekt së bashku me kryeministrin Edi Rama.

Duma thotë se Basha emëroi njerëz nga qendra në fushatën e 6 marsit në Durrës pa e pyetur atë si drejtuese politike e qarkut. Ajo thotë se Basha i krijoi përshtypjen se “kjo garë ishte e lëshuar”. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Grida Duma ia plas keq Bashës: Lulzim nuk po t’i them të gjitha

Mbledhja me dyer të mbyllura/ Grida Duma i del përballë Bashës: A ke ti përgjegjësi…

9 Comments

  1. E qija robt. Po ti mi pidhushe i the ne kongres para 2 muajsh ‘lulzim une te ty besoj, na prij’

    Jemi sh popull bythqir ne shqiptaret

  2. Keta qe kane njefare ambicie politike po levizin sepse duan te mbeten gjalle. Lulin e rren mendja se do mundet te beje Ilir Meten ne te ardhmen, por keta e kuptojne qe ne fakt nuk ka stof as te beje Bamirin dhe do perfundoje si Selami Jenisheri. Lulit kjo ideja e sukseseve prej inercise i shkoi fjolle. Ishte kryetari i opozites me te madhe dhe mendoi se per kete shkak do behej automatikisht KM, tani fakti qe perfaqeson nje fraksion ne nje parti te madhe e ben te besoje qe do behet autimatkisht Ilir Mete. Eshte thjesht i mete

  3. ambicja e gruas se lulit (tepelenses) eshte shume e madhe. nga nje vajze spiuni te ministrise se brendeshme u be e bija e manaxherit te vefes, studioi ne hollande me paret e sorosit dhe kane 15 vite u u ngjyen me paret e korrupsionit te shqipetareve. tani nuk arrijne ta kuptojne qe erdhi fundi dhe duan te rrjepin deri ne fund sepse jane te sigurte qe dikush do ti jape lemoshe, se shqipetaret jane te leshte..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.