• |
ide | kryesore

Kandidati i PD në Shkodër: Basha nuk duhet të largohet, s’ka lidership më të ri se ai

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Xhemal Bushati, kandidati i PD në bashkinë e Shkodrës, i cili përfundoi i treti në zgjedhjet e 6 marsit, deklaron se Lulzim Basha nuk duhet të japë dorëheqje. Në një prononcim për mediat para selisë së PD, Bushati tha se Basha duhet të bëjë analizën e humbjes, por jo të largohet.


Prononcimi:


Gazetari: A duhet të japë dorëheqjen z. Basha?
Xhemal Bushati: Në asnjë mënyrë?

Gazetari: Keni dalë i treti z. Bushati në Shkodër, kush është përgjegjës për humbjen?
Xhemal Bushati: Ne dhamë modelin më të mirë.

Gazetari: Po dolët i treti, nuk keni marrë as 10 mijë vota…
Xhemal Bushati: E vërtetë, po do bëjmë analizën e zgjedhjeve dhe do dalin problematikat.

Gazetari: A duhet një lidership i ri?
Xhemal Bushati: Më i ri se z. Basha s’ka lidership…


16 Comments

 1. si ky kelysh qe i sherben bashes sepse i detyrohet
  ashtu edhe ramsei i sherben sorrosit sepse i detyrohet

  1. Çka asht ky PLEHER çfar LEGENI ik or byth qir,po ti qenke BURR i veshur me FUSTAN na turperove gjithe verioret IK OR KURVE IK MOS u Qi..sha ju e BASH KUUUURVEN se kurva qenki te gjithe qe e mbeshtesin

 2. si ky kelysh qe i sherben bashes sepse i detyrohet
  ashtu edhe ramsei i sherben sorrosit sepse i detyrohet
  kaq e thjesthe eshte njerz

 3. si ky kelysh qe i sherben bashes sepse i detyrohet
  ashtu edhe ramsei i sherben sorrosit sepse i detyrohet
  kaq e thjesthe eshte njerz
  me thoni a besojne te ketille njerez ne demokraci?

 4. Me keto zotrinjte qe servilosen per nje karrige pushteti lokal mbare e ka PD-ja e vules. Ne zgjedhjet e ardhshme PD sherbehet nese vazhdon po me keta njerez qe i shkojne mbas pazareve lulit te kunatit.

  1. Lulzim Basha nuk do kishte urrejtjen e atyre fytyrave në panel, nëse nuk do ishte distancuar nga Sali Berisha. Nuk do kishte as urrejtjen e Sali Berishës. Do ishte i përkëdheluri i tij dhe i tyre sic ka qene nga 2005 deri me 2021.

   Ata njerëz nuk përfaqësojnë vetveten, por emocionet dhe shkulmat e brendshme të Sali Berishës, ose siç do thoshte Sandri, “të atij që ua ngreh”Ju shpellkare serviloseni salihut per nje lepirje bythe,mbasi ka dhjere keni 30 vjet qe i ja lepini bythen

 5. Jo po ishte kurth, jo po sduhet te kishim hyre, jo sjepet doreheqje per 6 bashki. Ahh moj PD ku je katandis. Ka ndonje fitore PD qe kur eshte bere luli kryetar. Se dhe bashkine e tiranes kur e fitoi lulushi me 10 vota diference ishte Berisha kryetar. Tani si do pretendoj ky i vules te marr Tiranen pas 1 viti kur nuk mori dot Voren dhe Rogozhinen. Sa te jete lul brava lal zdromsi e ka ne xhep edhe mandatin e trete me inçernator pa inçernator.

 6. Hahaha keto jane per psikiatri:). Ka ka lidership me te ri, jane ato gjimnazistet qe vinin me i mbush karriget te Pallati Kongreseve. Po ashtu shkoni se ka me te rinje ne kopesht:). Ore ju jeni ftoh ne bythe. Lidershipi i ri eshte ai qe te sjell me shume vota se cdo rival tjeter brenda partise. Ik bythqim shko te Rilindja se sjeni per let pune ju.

  1. Xhemal ti pranove rezultatin ik fut bishtin e rames tani demokracia matet me vot po ke paguar te kunati i braves me vjen keq € nuk kthehen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.