• |
ide | kryesore

Protestuesit të acaruar: Belinda Balluku na thotë ecni në këmbë, Rama kërkon 48 orë kohë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Protestuesit janë shpërndarë në zona të ndryshme të kryeqytetit duke bërë thirrje që të kishte një përshkallëzim të situatës.

Gjatë deklaratave të tyre për mediat, janë shprehur se nuk kishin besim tek fjalët e kryeministrit i cili në një komunikim në facebook, kërkoi 48 orë kohë për të paraqitur një plan si zgjidhje të problemit.


I riu protestues: Siç e shikoni, protesta është përshkallëzuar. Edi Rama trembet nga përshkallëzimi i protestave. Fakti që Edi Rama ka kërkuar 48 orë kohë për të diskutuar është sepse është tmerruar nga fuqia e revoltës qytetare. Ne i themi Ramës se nuk do dorëzohemi.

Tjetër protestues: Belinda thotë ecni në këmbë, Rama thotë me jepni 48 orë kohë. Në fakt këta nuk kanë asnjë plan. Si të ndalemi ne? A e pranon populli shqiptar këtë?

11 Comments

  1. Le te shpresojme qe kete here shqiptaret do te ngrihen e te shporin keta plehra qe tallen me popullin (jo ne Facebook duke kuvenduar me gjatoshin)

    1. ashtu o pidhropsh partie ashtu .
     per ty dhe kurvat e tjera mavi , te rroje partia edhe pse breket i keni ne koke

 1. Pendohuni perpara se tu vijne ndeshkimi hyjnor .se pastaj ska shpetim kini frik ZOTIN LARGOHUNI NGA PADREJTESIJA thotë:

  Nje klas politike qe quhen perfaqsues te pollullit si bijet dhe bijat me te mira te tije .per 1 shekull u be ky moral.dhe faktet e zhvillimit me aktor dhe autor i nxjerr si llumi kombit pjesa me jasht standartit e kombi shqiptar per ti pranuar ne shoqeri jo per ti pranuar te na ullheqin .por ky ishte dhunim i keti kombi nga jasht qe na sollet kete funderrina qe te na shkatrrojn .qe me coptimin etnik por ndryshimet tek ne varen ne konteksin global .shpresoj .te fillojn sa me pare ora e te drejtes dhe liris per cdo popull dhe perfundojn ora mashtrimit per te gjith.padrejtesija u kriju per te qen sprov por dhe shah mat kunder lojtattareve te vet.kur ato nuk zbrapsen .ka ardh koha qe gjith diaspora te mblillet dhe marrin e dor fatin e kombit shteti nuk funksionon per interesat e shumises qe ketu dhe 100 vite me par jan faktet e zhvillimit ne shesh vetem krimi ne burim .dhe kriminalizim .problem mbi problem .jo zgjillje menyra e shprehjes .me veprimet ne terren zbulojn qellimet grabitje shpopullim shkatrrim kombetar .se po te ishim per mir do kishim fabrika uzina punsim zhvillim ne vend.komplet kalas politike eshte per tu marr ne pergjegjsi.per gjith cfar i kan shkaktu kti populli.ne vend qe sot te ishim te gezuar zhvilluar begatuar ne vendin ton jemi te shkatrruar varferuar deshperuar turp te keni ZOTI JU DHENT HAKUN QE MERITONI TE GJITHEVE .AMIN. O ZOT I MALLERISHEM I PLOTFUQISHEM DHE I GJITHPUSHTETESHEM NESE NUK PENDOHEN DHE NJERZVE NUK JU KTHEJN HAKUN O ZOT.JEPJU HAKUN QE MERITOJN O ZOT NA KOMPESO KET FATKEQSI QE NA KAN SJELLUR ME DICKA ME TE MIR MUA DHE CDO SHQIPTARI O ZOTI MADH NA DHYRO DITURI TE DOBISHME FURRNIZIM PA MAS .O ULLEHEQES MIZOR RUAJUNI NGA DESHPERIMI POPULLIT LUTJET DHE ANKESAT PER JU DREJTUAR ZOTIT SE LUTJET E TEPAFAJSHMIT ZOTI I PRANON NUK I KTHEN MRAPSH.DHE MJER PER JU NESE ZOTI JU URREN SE PAS DO JU NDJEKIN NDESHKIMI HYJNOR.O ZOT NA UDHZO NE RRUG TE DREJT NA MESHIRO NA DHURO DURIM MASHIR NA I HAP ZEMRAT TE KUPTOJM TY DHE NJERITJETRIN DUKE U BERE NDIHMES DHE PLOTESUES NE DOBI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.